Puiden lehdet ovat alkaneet vaihtaa väriä, mutta syyskuu on muuten ollut tähän asti ollut niin lämmin, että olen liikkunut ulkona vieläkin vain pelkillä sandaaleilla. Tänään kyllä alkoi tuntua ulkona siltä, että alkaa olla aika vaihtaa kengät pikkuhiljaa joihinkin lämpimimpiin.
Rempparintamalla ei sinänsä kuulu mitään uutta. Alakerran WC on ollut jo pitkään viimeisiä taputteluja vaille valmis, mutta yläkerran vessa on vielä vähän enemmän kesken. Seuraava projekti niiden jälkeen on lastenhuoneen valkoinen seinä - keksin nimittäin vihdoinkin kuinka piristän olmin valkoista seinää siellä. Autotallissa taas odottaa Lundia-hylly hiomista ja maalaamista, portaikon seinät kaipailevat tapetointia ja pää on muutenkin täynnä sisustussuunnitelmia vähän jokaista huonetta varten. Jännittävää nähdä kuinka paljon tämä talo on joulukuun alkuun mennessä muuttunut, sillä silloin olemme asuneet täällä vuoden verran.
Iloista viikonalkua!
Kiva kun kirjoittelit kuulumisia! Teillä on kyllä tapahtunut jo paljon tämän vuoden aikana ja innolla odotan mitä kaikkea on vielä tulossa. :) Mukavaa uutta arkea teille! :)
VastaaPoistaVuorokaudessa on kyllä aivan liian vähän tunteja nyt kun palasin takaisin töihin 😊 mutta edistytään vähitellen eteenpäin. Ja voiko edes ikinä tällaisesta talosta sanoa, että nyt on kaikki valmista??!!?
PoistaVoi miten kaunis kuisti!
VastaaPoistaKiitos paljon 😊 siellä on kyllä mukavaa oleilla.
PoistaIhana kuisti ja paljon olette saaneet aikaiseksi jo vuodessa, vaikka pienet lapsetkin. Olkaa ylpeitä itsestänne!
VastaaPoistaKiitos 😊 totta se tietysti on, että hvyvin ollaan edistytty remppojen kanssa, vaikka itsehän sitä haluaisi tietenkin täällä olevan jo valmiimpaa.
VastaaPoistaMahtavaa kun on kuisti. Kauniisti sisustettu ja laitettu. Mukavaa viikonalkua teille!
VastaaPoistaTuulentuvan Saara: Kuisti on ihan huippu! Nyt pitäisi laittaa sitä vähän syksyisempään fiilikseen ainakin kasvien osalta.
VastaaPoista